Zastanawiasz się jak usunąć ciążę samemu? Kup tabletki wczesnoporonne bez recepty. Zamów u nas leki poronne misoprostol i mifepristone.
aborcja farmakologiczna

Objawy ciąży

Jakie są objawy ciąży?

Objawy ciąży zostały podzielone ze względu na ich prawdopodobieństwo w potwierdzeniu ciąży. Wyróżniamy zatem objawy subiektywne, prawdopodobne i pewne.

Objawy ciąży – subiektywne

Objawy subiektywne to takie, które odczuwa sama kobieta. Na ich podstawie nie można jednoznacznie stwierdzić czy doszło do zapłodnienia z kilku względów. Przede wszystkim są to objawy niespecyficzne, to znaczy mogą występować w różnych innych stanach. Takie objawy jak nudności, wymioty, ślinotok, zgaga, wzdęcia brzucha, mogą być spowodowane dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego. Nadmierna męczliwość i senność może być efektem zwykłego przemęczenia, podobnie jak zmiany samopoczucia, drażliwość, nadpobudliwość. Spóźniająca się miesiączka również nie jest wystarczającym powodem, aby sadzić, iż doszło do zapłodnienia. U kobiet mogą się zdarzyć co jakiś czas tzw cykle bezowulacyjne, im starszy wiek tym zdarzają się częściej. Opóźnienie miesiączki związane jest często ze stresem, zmianą klimatu, nieregularnym trybem życia, brakiem snu itd. Ponadto objawy subiektywne mogą być efektem nawet autosugestii w momencie gdy albo bardzo pragniemy zajść w ciążę lub na odwrót, gdy mocno się tego obawiamy.

Objawy ciąży – prawdopodobne

Objawy prawdopodobne to takie, które można stwierdzić w sposób obiektywny, np. określone zmiany zachodzące w ciele kobiety, takie które sugerują możliwość ciąży ale również nie dają 100% gwarancji. Do takich objawów należą utrzymująca się podwyższona temperatura ciała (powyżej 37°C) przez parę dni po owulacji (najbardziej miarodajny jest pomiar w drogach rodnych kobiety). Do innych objawów należą zmiany w gruczołach piersiowych – powiększenie, obrzmienie, wzrost napięcia, poszerzenie naczyń żylnych widocznych pod skórą, przebarwienie brodawek i obwódek piersiowych. Zewnętrzne narządy płciowe ulegają zasinieniu i rozpulchnieniu. Na skórze mogą pojawić się przebarwienia skórne w linii biegnącej od pępka do spojenia łonowego, mogą pojawić się także przebarwienia na twarzy.

Objawy ciąży – pewne

Objawy pewne to takie które może stwierdzić tylko lekarz. Jest to wysłuchanie tętna płodu w badaniu USG. Daje ono pewność, że w macicy rozwija się płód. Badaniem o bardzo wysokim stopniu prawdopodobieństwa jest badanie poziomu gonadotropiny kosmówkowej (HCG) z krwi kobiety.

 

Zobacz również:

Tabletki wczesnoporonne – sklep

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *