Zastanawiasz się jak usunąć ciążę samemu? Kup tabletki wczesnoporonne bez recepty. Zamów u nas leki poronne misoprostol i mifepristone.
aborcja farmakologiczna

Co to jest RU-486?

RU-486 – Tabletka wczesnoporonna

RU-486 to pigułka wczesnoporonna stosowana maksymalnie do 12tygodnia ciąży i składająca się z dwóch głównych komponentów: jeden blokuje działanie hormonów podtrzymujących ciążę, inny wywołuje skurcze macicy. Jest niezwykle popularna w USA i stosowana przez  ponad połowę pacjentek różnych przychodni i klinik aborcyjnych na całym świecie.

Mimo dostępności, tabletki poronne (od 2000 roku) na wstępie nie były popularne. Zmiany chociażby w towarzystwie lekarskim zachodzą powoli. Zainteresowanie nową dziedziną nauk medycznych, nazwaną aborcją farmakologiczną, systematycznie rośnie. Ginekolodzy i lekarze rodzinni coraz częściej zamiast odsyłać pacjentki na standardowe aborcje, chcą im dać lek RU-486.

Wygląda toż właściwie: najpierw jedna tabletka w gabinecie lekarskim, dzień czy dwa później drugi zestaw pigułek w lokalu. Potem czekanie. Z żalem albo ulgą, w odrętwieniu lub lęku. Później skurcze, krew, ból i wreszcie koniec ciąży.

RU – 486 (mifepristone)

RU486 jest lekiem nowej generacji. Działa dzięki blokowaniu receptorów końcowych w tkankach które wydzielają ważne hormony. RU486 blokuje końcowe receptory wielu tkanek ale najważniejszym jej funkcjonowaniem jest blokowanie receptorów dla progesteronu. Progesteron jest niezbędnym hormonem który podtrzymuje ciążę, blokada jego podejmowania przez RU486 powoduje poronienie.

Po podaniu ru486 następuje blokada progesteronu, a śluzówka macicy nie może znacząco odżywiać przedstawiającego się płodu, ten następnie zostaje wydalony, poprzez poronienie.

Krwawienie występuje u ponad 90% kobiet stosujących RU-486. Krwawienie zazwyczaj trwa ok 10 dni.
W zestawieniu z lekiem misoprostol jest zdecydowanie skuteczniejszy, bo aż  97-98% do 63 dnia ciąży (9 tygodni). Podczas badań klinicznych nad skutecznością RU486 około tylko 5% kobiet doświadczyło niepełnej aborcji.

Możliwe skutki uboczne: duże krwawienie, nudności, silne skurcze, bóle głowy, biegunkę, wysypki na skórze, reakcje alergiczne oraz wymioty.

Previous ArticleNext Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *